fbpx
Probiotiká pre ženy

Probiotiká pre ženy

Probiotiká pre ženy. Probiotiká sú pre zdravie žien nesmierne dôležité. Sú to živé baktérie a kvasinky, ktoré majú pre naše telo obrovský prínos. Sú prítomné v našom tele od narodenia a hrajú kľúčovú úlohu pri podpore nášho imunitného systému a zdravého trávenia. U žien majú probiotiká dodatočné výhody. Napríklad podporujú zdravie močového traktu a vagíny, prispievajú k zmierneniu symptómov syndrómu dráždivého čreva a podporujú zdravie pokožky.

Kľúčové však je, aby sa tieto prospešné probiotiká dostali tam, kde ich najviac potrebujeme – až do hrubého čreva. To je miesto, kde sa vytvára srdce nášho mikrobiómu a kde probiotiká vytvárajú symbiózu s patogénnymi baktériami. Tieto baktérie môžu byť škodlivé, ale v prítomnosti probiotík sa môžu stať neškodnými a dokonca prospešnými pre naše zdravie. Ak sa tieto probiotiká dostanú tam, kde ich najviac potrebujeme, môžu mať pozitívny vplyv nielen na naše fyzické zdravie, ale aj na psychické zdravie.

Probiotiká pre ženy

Tyndalizované tekuté probiotiká pre ženy

Keď analyzujeme účinky probiotík na naše zdravie, jednou z najvýznamnejších otázok je, ako garantujeme, že sa tieto prospešné bakteriálne kmeňy dostanú presne tam, kde sú najviac potrebné – do nášho hrubého čreva. V tomto ohľade musíme premýšľať nad najúčinnejším spôsobom dodania týchto cenných mikroorganizmov do súčasti nášho tráviaceho systému, ktorý je najvhodnejší pre ich maximálnu funkčnosť.

Odpoveďou na túto výzvu je tekutá forma probiotík ošetrených tyndalizačnou metódou. Táto forma je výnimočná kvôli svojej schopnosti lepšie prežiť nehostinné podmienky našich žalúdkov, ktoré sú výrazne kyslé. Táto kyslosť je pre väčšinu probiotických baktérií mimoriadne agresívna a môže ich zničiť ešte predtým, ako dosiahnu hrubé črevo, kde môžu vyvinúť svoje prospešné účinky.

Ako teda tieto probiotiká prekonajú túto prekážku? Odpoveďou je tzv. tyndalizačná metóda. Táto metóda baktérie nezničí ale iba usmrtí. Usmrtené baktérie, ktoré sú ale usmrtené šetrne pri nízkých teplotách, si zachovajú funkčné(nejen) proteinové štruktúry a môžu ovlplyvňovať v organizme signálné dráhy podobne ako je to aj u živých bakterií.

Ideálnou formou probiotík pre ženy – a pre nás všetkých – je teda tekutá forma. Ošetrená tyndalizačnou metódou. Táto jedinečná kombinácia poskytuje optimálnu záruku, že sa probiotiká dostanú tam, kde ich najviac potrebujeme. Môžu tak vyvíjať svoje pozitívne účinky na naše zdravie v maximálnej možnej miere. Týmto spôsobom sa nám otvárajú nové cesty k udržaniu a zlepšeniu nášho zdravotného stavu.  Sú to cesty, ktoré sú založené na poznaní a využití prospešných mikroorganizmov, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou nášho tela.

Zaregistrujte sa a získajte zľavu až 38%

Probiotiká pre ženy
Návrat hore